Tatrzański Związek Narciarski

COC we Frensztacie: Podium Klemensa Murańki

Klemens Murańka nie zwalnia tempa i po raz trzeci z rzędu stanął na podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Podopieczny Macieja Maciusiaka wywalczył trzecie miejsce w sobotnim konkursie w czeskim Frensztacie, uzyskując 100,5 oraz 99,5 metra. Zwycięstwo odniósł Norweg Joakim Aune, a tuż za nim uplasował się Słoweniec Rok Justin.

FIS Grand Prix: Znamy skład na "drużynówkę"

W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany zostanie konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Na starcie zawodów zobaczymy 10 reprezentacji, a z numerem ósmym zaprezentują się biało-czerwoni. Po piątkowych kwalifikacjach trener Michał Doleżal ogłosił skład naszej drużyny na sobotnie zawody.

FIS Grand Prix: Polacy w czołówce kwalifikacji!

W piątek na Wielkiej Krokwi najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy rozpoczęli rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Zakopanem. Czołowe lokaty w eliminacjach wywalczyli biało-czerwoni, którzy licznie zameldowali się w najlepszej "10". Najlepiej z podopiecznych Michała Doleżala zaprezentował się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 134 metry zajął drugie miejsce. Lepszy od Polaka był tylko Szwajcar Killian Peier, który wylądował na 136 metrze i wyprzedził Kubackiego zaledwie o 0,1 punktu. Trzecią lokatę zajął Japończyk Junshiro Kobayashi.

Maciej Maciusiak: gratulacje dla całego zespołu

To był bardzo udany weekend dla naszej reprezentacji, która na Skoczni im. Adama Małysza rywalizowała w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Polacy zdominowali konkursy w Wiśle, czterokrotnie stając na podium. Na wiślańskim obiekcie bezkonkurencyjny był Klemens Murańka, który triumfował zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym konkursie. Biało-czerwonych chwali szkoleniowiec Kadry Narodowej B - Maciej Maciusiak, który był zadowolony z dyspozycji podopiecznych.

W Zakopanem odbyła się konferencja prasowa

W czwartek, 15 sierpnia 2019 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich przed zawodami FIS Grand Prix. W konferencji udział wzięli: Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN, Michał Doleżal - trener główny polskiej reprezentacji oraz wszyscy zawodnicy, którzy już jutro powalczą na Wielkiej Krokwi w kwalifikacjach.

Skład na FIS Grand Prix w Zakopanem

Po raz drugi tego lata najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski, aby rywalizować w zawodach FIS Grand Prix. Konkursy najwyższej rangi już w najbliższy weekend rozegrane zostaną na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Prawo startu w tych zawodach będzie miało siedmiu biało-czerwonych. Trener Michał Doležal zdecydował, którzy kadrowicze zaprezentują się przed polską publicznością.